wtorek, 28 kwietnia 2015

Trójkąty, kółka i piramidki, czyli o zabawkach Adrianka

Już od dłuższego czasu Adrianek bardzo lubi sortery. Może nawet 10 minut siedzieć i bawić się. A na niego to bardzo długo. Oczywiście zazwyczaj ktoś musi mu pomagać, bo w wieku 14 miesięcy jeszcze nie bardzo umie trafić w odpowiedni otwór. Ma też problem z właściwym złapaniem klocka, żeby go włożyć do sortera.

A co dziecku daje zabawa sorterem? Oprócz radochy oczywiście:) Przy okazji zabawy dziecko uczy się koncentracji uwagi, koordynacji ręka - oko, cierpliwości, rozróżniania kształtów i umiejętności analizy. Zabawa sorterem ćwiczy sprawność paluszków co może być przydatne m.in. do późniejszej nauki pisania.


Oto sortery, które posiada Adrianek.


Żyrafą bawi się sam i zazwyczaj wrzuca tylko tego jednego klocka, bo pasuje w kilka otworów:)

Sorter kupiony w SH - jeden z ulubionych


Ma jeszcze autobus, o którym pisałam tu


Drugi rodzaj zabawek wspomagających rozwój malucha to piramidka z kółek. Synek je uwielbia i bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Zakładaniem i ściąganiem kółek potrafi zająć się przez długie minuty.


Plastikowa piramidka Fisher PricePiramidka drewnianaA tu zwierzaczek zamiast kółek
Na koniec bardzo fajne połączenie piramidki z sorteremA co Wy myślicie o takich zabawkach? W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły wkładać klocki do właściwych otworów?

6 komentarzy:

 1. Sortery i piramidki są bardzo fajne i świetnie pomagają dziecku w zdobywaniu nowych umiejętności. Nasz Piotruś ma 10 miesięcy- sorter jeszcze go nie zainteresował za to piramidki bardzo lubi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tą piramidę drewnianą ;-) ale dla Zosi to jeszcze za wcześnie ;-)
  Również posiadamy taką panną z Fisher Price. Kolorowa i grająca. Ta ją już bardziej interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój już uwielbia taką piramidkę. Zdejmuje wszystkie części i wtedy kilka szczęśliwców trafia do buzi. Chociaż najbardziej lubi gryźć ten rdzeń piramidki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są Wasze sortery i piramidki :) moje młodsze dzieciaki do tej pory wyciągają aby się pobawić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas też podobne zabawki są na topie. :)
  Oli jest niewiele starszy, więc sam nie umie jeszcze dopasować kształtów. Choć czasem mu się to udaje to są to pojedyncze i raczej przypadkowe sytuacje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój Filip sorterem jeszcze nie bardzo potrafi się bawić. Piramidki natomiast to jest szał :) Potrafią zająć mojego synka na długo...

  OdpowiedzUsuń