poniedziałek, 23 marca 2015

Odc.7 - zgadnij co to :)

Dziś w Poniedziałkowym Cyklu Książkowym chcę Wam pokazać bardzo ciekawą książkę. "Tajemnicze Historie: 128 zagadek kryminalnych, baśniowych i logicznych wraz z odpowiedziami", której autorem jest Pat Lauer to książka zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży a nawet starszych dzieci. Tytuł jest długi, ale książka nie jest aż taka długa, bo ma około 200 stron.

Zagadki należą do jednej z najstarszych form rozrywki. Jest to dobra zabawa i dobry trening umysłu. W książce są przedstawione zagadki różnego rodzaju. Mój ulubiony rozdział to "Krasnoludki w rzece i olbrzymy w podziemiach. Bajkowe zgadywanki". Poza tym są też np. zagadki kryminalne. Często bierzemy tę książkę i na chybił-trafił czytamy jakąś zagadkę. A odpowiedź, którą później przeczytamy często nas zaskakuje:) Poniżej kilka zdjęć z zagadkami, może Was również zainteresuje ta książka. Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić.

Czy ktoś zna odpowiedzi na te zagadki? Zapraszam do zgadywania w komentarzach:)

6 komentarzy:

 1. Ten punkt 4 mnie zastanawia i bardzo zbereźna odpowiedź mi się ciśnie na usta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno nie to hehe bo odpowiedź jest bardzo prozaiczna:)

   Usuń
 2. Odpowiedź na drugie pytanie mnie intryguje. A na to 4 to proste zbereźniki: nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na drugie pytanie jest taka odpowiedź:
   "Kierowca autobusu ruszył głową. Czy i ty to potrafisz? Milczący pasażer wręczył mu 3 zł, a więc na przykład trzy monety po 1 zł albo jedną monetę dwuzłotową i 1 zł w całości lub w drobnych monetach. Gdyby chodziło mu o bilet ulgowy, który kosztuje (przynajmniej na razie) 1,25 zł, podałby kierowcy nie więcej niż 2 zł." :)

   Usuń
 3. 4 pytanie powala? Odpowiedź na drugie faktycznie oczywista, ale w pierwszej chwili też pomyślałam dlaczego niby wie ;) ehh chyba trzeba poćwiczyć szare komórki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka i pytania ciekawe i intrygujące ;)

  OdpowiedzUsuń